« Atgal
Titulinis » Teisinė informacija »

Pasikeitė prašymo pervesti dalį pajamų mokesčio paramos gavėjams tvarka

Nuoširdžiai džiaugiamės, kad pasirinkote Didždvario gimnaziją. Jūsų kasmet skiriama 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio parama padeda gimnazijai atnaujinti savo aplinką.

Praėjusiais 2018 metais gavome 4839,68 € Jūsų paramos. Visus juos skyrėme gimnazijos virtuvės įrangai pirkti. Nupirkta tešlos kočiojimo mašina, planetarinis mikseris, daržovių pjaustyklė, konvekcinė krosnis, puodai, įrankiai, stalo įrankiai ir indai, padėklai.

 

Informuojame Jus, kad pasikeitė prašymo pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams ir (arba) politinėms partijoms (FR0512 forma, toliau — Prašymas) pateikimo tvarka.

Nuo 2020 m. sausio 1 d. Prašymus gyventojai galės pateikti tik elektroniniu būdu per Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau — VMI) Elektroninio deklaravimo sistemą (toliau — EDS). Atsiųsti paštu ar pateikti tiesiogiai VMI popieriniai Prašymai  nebus  nagrinėjami.

Prašymus gyventojai (ar jų atstovai) per EDS galės pateikti ne tik savarankiškai, bet ir atvykę į bet kurią apskrities valstybinę mokesčių inspekciją, kur tai padaryti jiems padės VMI darbuotojai. Gyventojai galės pasinaudoti ir viešais interneto prieigos taškais (toliau — VIPT), esančiais valstybinėse miestų bei rajonų bibliotekose, kuriuose, prisijungę prie EDS, turės galimybę pateikti Prašymus elektroniniu būdu. Kaip ir kasmet, VMI darbuotojai tam tikru laiku atvyks į VIPT ir padės gyventojams pateikti Prašymus  ir pajamų mokesčio deklaracijas.

Aktualią informaciją, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus bei vizualines priemones galite rasti ir specialioje VMI svetainės skiltyje, kuri bus nuolat papildoma.

Kadangi, įgyvendinus mokesčių reformą, darbo užmokestis padidintas 1,289 karto (iki mokesčių) ir pakeistas gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifas, pasikeitė ir gyventojų paramai skiriamos GPM dalys:

  • Paramos gavėjams (tarp jų ir meno kūrėjams, išskyrus profesines sąjungas ar jų susivienijimus) bus galima skirti iki 1,2 proc. GPM (anksčiau buvo 2 proc.);
  • Politinėms partijoms — iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.);
  • Profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams — iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.).

Kilus papildomiems klausimams, visuomet galite kreiptis į VMI specialistus atvykus į artimiausią klientų aptarnavimo skyrių ar paskambinus telefonu 1882 / +370 5 260 5060.

 

Norėtume priminti, kad kaip ir kiekvienais metais, Jūs galite teikti paramą gimnazijai. 

Gauta parama bus skiriama pagal gimnazijos tarybos patvirtintą sąmatą ir prioritetus.

Įsipareigojame, kad šios lėšos bus panaudotos efektyviai ir skaidriai, prisidės prie mūsų gimnazijos ugdomosios aplinkos gerinimo, modernizavimo. Paramos lėšų panaudojimo ataskaita bus skelbiama viešai.

Jei iškiltų klausimų, prašome skambinti ir teirautis tel. (8 41) 43 15 14

Šiaulių Didždvario gimnazijos direktorius Vitalis Balsevičius