« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2019-2020 m.m. renginiai »

Savaitė Ispanijoje su MESI 4.0 projektu

2019-09-05
Savaitė Ispanijoje su MESI 4.0 projektu

Rugsėjo 8–14 d. į ERASMUS+ programos 2 pagrindinio veiksmo Mokyklų mainų strateginės partnerystės projekto „Modern Education in Science for Industry 4.0“ (Projekto Nr. 2018-1-CZ01-KA229-048103_3) klasių mainus išvyko III kl. mokiniai: Dovydas Stonys, Adelė Taujanskaitė, Karolina Raugalaitė, Urtė Jasnauskaitė, Kornelija Rusteikaitė, Gabija Kriščiūnaitė, mokytojos Daiva Bukelytė ir Aistė Veclovienė. Mainai vyksta La SalleBuen Consejo, Puerto Real (Ispanija) mokykloje. 

Daugiau apie projektą: Didždvario gimnazijos tinklalapyje ir projekto tinklalapyje.

--------------

Gabija Kriščiūnaitė, III kl. mokinė

Pirmas įspūdis nusileidus lėktuvu Ispanijoje – oho, kaip karšta! Gražu: visur palmės, šviesūs namai, įvairiaspalvės  gėlės, kaitri saulė! 

Pirma diena mokykloje buvo smagi, žaidėme įvairius susipažinimo žaidimus.  Visą savaitę dirbome grupėse. Mokykla turi teatrą, panašų į mažą kino salę, kuriame ir vyko mokyklos bei projekto ir jo dalyvių pristatymas. Lankėmės Navantijos fabrike, kur išklausėme pristatymo apie tai, kaip naujausiomis technologijomis  gaminamos detalės laivams. Po to važiavome į Valdelagrana paplūdimį, kur ne tik smagiai praleidome laiką, bet ir tyrėme vandenį, darėme eksperimentus. Šis apsilankymas buvo tikrai naudingas, nes išmokome iš kvapo, vaizdo padaryti tam tikras išvadas apie vandens švarumą. 

Antros dienos didžiąją laiko dalį praleidome mokykloje konstruodami katamaranus. Jiems pagaminti reikėjo plastikinių butelių, faneros ir saulės baterijų. Sukonstravę ėjome į Rio San Pedro paplūdimį, kur organizuotose katamaranų rungtynėse varžėmės dėl I vietos. Vakare susitikome Plaza de Jesús, lankėmės populiariose Puerto Realo vietose, susitikome su miesto mere. 

Trečią dieną praleidome universitete: klausėmės paskaitų apie tai, kas yra ir kaip veikia saulės energija, lankėmės laboratorijoje, kur mus supažindino su saulės skleidžiama energija ir jos panaudojimo būdais. Po to vykome į ,,Chiclana natural”, kur iš purvino vandens yra gaminamas kuras. Buvo įdomu sužinoti, kad galima panaudoti net purviną vandenį! Paplūdimyje Santi Petri turėjome galimybę paplaukioti kanojomis bei pasigrožėti kopomis. Buvo be galo įdomi ir aktyvi diena! 

Ketvirtą dieną leidome kiek ramiau: grupėse atlikome Edmodo programėlėje užduotis, naudodami Google Drive bei Geogebra programas rengėme projektus. Tos dienos ramumą išsklaidė lankymasis Cadizo mieste, kur  profesionalūs aktoriai vaidindami papasakojo šio įspūdingo miesto istoriją. Paskutinį vakarą, nors buvome ir pavargę, ilgai nėjome miegoti (juk Ispanija net naktį nemiega), o vaikštinėjome gatvelėmis, šnekučiavomės. 

Penktadienio rytas buvo itin produktyvus, mat ruošėmės debatams, pristatėme savo projektus ir... ruošėmės atsisveikinimo vakarui. Visi atsinešėme vaišių, valgėme, juokavome, buvo smagu būti draugų būryje, tačiau... visada ateina laikas, kai tenka atsisveikinti. Ir jis atėjo.