« Atgal
2019-11-21
Kelionė į Vilnių

Lapkričio 14 d. 15 mokinių grupė kartu su mokytoja Lolita Krankalyte vykome į Vilnių. Kelionė truko apie 3 valandas, tačiau neprailgo, nes bendrakeleiviai buvo įdomūs ir  linksmi. Kalbėjomės. Mokytoja skaitė tekstą iš savo mylimiausios knygos A. Šapokos „Lietuvos istorijos“ apie Barborą Radvilaitę ir Žygimantą Augustą. Nuostabi istorija.

Kai mūsų autobusas pasiekė Katedros aikštę, sustojome prie Katalikų pasaulio leidinių knygyno, kurį aplankėme (ten buvo ne tik knygų, bet ir ikonų, liturginių rūbų ir įvairių suvenyrų). Po to patraukėme į katedrą, kurios duris atvėrę, buvome nustebinti prabangos, iškilmingos atmosferos. Aplankėme Lietuvos globėjo, LDK ir Lenkijos karalaičio, Jogailos anūko šv. Kazimiero koplyčią. Pasimeldę nuėjome į greta esančius LDK Valdovų rūmus, kur apžiūrėjome tarptautinę parodą „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“. Buvome sužavėti eksponatų gausa: Radvilų giminės portretai, papuošalai, šarvai ir ginklai, indai, monetos ir medaliai. Daugiau nei 350 parodos eksponatų atkeliavo iš 40 institucijų ir kolekcijų, esančių 7 pasaulio valstybėse (Lietuvoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Šventojoje Žemėje (Izraelyje ir Palestinoje).

Po parodos užėjome į Aušros vartų koplyčią ir į ypatingo grožio stačiatikių vienuolyno šv. Dvasios cerkvę. Pabuvojome S. Daukanto aikštėje, kurioje įsikūrusi LR Prezidentūra. Užklydome į Vilniaus universiteto kiemelį. Gal čia studijuosime ateityje?

Nuostabi kelionė! Tikimės dar sugrįžti į Vilnių.

Vilius Klimavičius ir Gerda Rumšaitė, I kl. mokiniai