« Atgal

Iniciatyva „Būk savanoris – keisk pasaulį 2“ – tai tęstinis jaunimo iniciatyvos projektas, sudarantis sąlygas jaunimo savęs pažinimui, leidžiantis jaunimui suprasti savanorystės svarbą labiausiai pažeidžiamoms socialinėms grupėms. Iniciatyva „Būk savanoris – keisk pasaulį“ pirmą kartą buvo įgyvendinta 2014 m. Iniciatyvos metu pasiekti rezultatai pranoko paraiškoje užsibrėžtus tikslus.
Iniciatyva skatina jaunus žmones – dalyvius užsiimti savanoriška veikla ir padėti, gilintis į labiausiai visuomenės pažeidžiamas socialines grupes. Remdamiesi pagrindiniu iniciatyvos veiklos metodu – patyriminiu mokymusi, dalyviai ne tik bendravo ir bendradarbiavo su dienos centrų lankytojais, bei ir gilinosi į save, diskutavo ką jaučia, kai atlieka savanorišką veiklą, kaip ji keičia jaunuolių mintis, kiek svarbūs patiriami išgyvenimai.
Pagrindinės projekto veiklos – savanoriški užsiėmimai VšĮ „Gelbėkit vaikus“ Šiaulių vaikų dienos centre, Šiaulių šv. Apaštalo Petro ir Pauliaus katedros parapijos vaikų dienos centre ir Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių paslaugų centro padalinyje.
Iniciatyvos įgyvendinimas sudarė sąlygas dar vienai jaunuolių grupei sužinoti, kas yra savanorystė, kas gali ją atlikti, kokia veikla yra savanoriška ir pan. Jaunuoliai turėjo neįkainojamą galimybę patys atlikti savanorišką veiklą, išbandyti, atrasti save, patirti džiaugsmą padedant kitiems. Savo patirčiai pristatyti kartu su dienos centrų lankytojais savanoriai surengė 3 bendrus renginius.

Projekte dalyvavo 30 savanorių iš „Gelbėkit vaikus“ Šiaulių Didždvario gimnazijos mokinių savanorių grupės prieš smurtą, 8 Europos savanorių tarnybos (EST) savanoriai iš Armėnijos, Turkijos, Austrijos, Prancūzijos, Ispanijos ir Kroatijos bei 4 mokytojai.

Iniciatyva finansuota Šiaulių miesto savivaldybės lėšomis