« Atgal
2019-12-03
Didždvariečiai Sakartvele

Lapkričio 15–21 dienomis įgyvendinti ERASMUS+ programos mainų projektą „Connect. Discover. Create“ (tema  „Self entrepreneurship“ (Socialinis verslas) išvyko aštuoni gimnazijos III kl. mokiniai: Matas Bružas, Airidas Vilčinskas, Aironas Koliasnikovas, Aismena Grigaliūnaitė, Auksė Juškaitė, Dastinas Čepauskas, Arnas Valaitis, Dorotėja Kaučikaitė, ir keturi I kl. mokiniai: Tautvydas Stoškus, Urtė Kurtinaitytė, Meda Petrylaitė ir Markas Juškys. Taip pat kartu vyko mokytojos: Inga Stonienė ir Sonata Dedūraitė. Projektas vyko Sakartvele, Rustavi mieste.

Pirmą dieną susitikome su projekto dalyviais iš Sakartvelo, žaidėme susipažinimo bei komandos formavimo žaidimus. Be to, mūsų laukė ir miesto pažinimo žaidimas Rustavyje (buvome suskirstyti į grupes, turėjome atlikti įvairias užduotis). Buvo labai įdomu pamatyti Rustavi miesto centrą bei smagu bendrauti su bendraamžiais, kartu atlikti skirtas užduotis.

Antra diena įsiminė vakare organizuotu gruzinų bei lietuvių nacionaliniu vakaru, kuriame pristatėme savo šalį, gimnaziją, kultūrą bei valgius. Be abejo, susipažinome ir su gruzinų kultūra, šokome, dainavome bei ragavome tradicinį gruzinų maistą, kuris buvo mums kiek neįprastas, bet labai skanus.

Trečia diena buvo itin naudinga, nes mokėmės rašyti CV, aiškinomės, koks turėtų būti darbo interviu, net turėjome progą išbandyti ir susitikti su tariamu darbdaviu. Vakare mūsų laukė komandiniai žaidimai lauke (loginiai uždaviniai, mįslės, kūrybinės užduotys, reakcijos žaidimai). Išties buvo smagu pasivaržyti  bei aktyviai praleisti dienos pabaigą.

Visi nekantriai laukėme ketvirtos dienos – keliavome po Sakartvelą. Pamatėme nuostabią, įspūdingą gamtą, kalnus, upes. Daug vaikščiojome, fotografavomės, lankėmės gruzinų restorane. Dar kartą įsitikinome, kokia puiki gruzinų virtuvė.

Paskutinė diena buvo skirta mūsų kūrybai: grupėse kūrėme mozaikas iš stiklo, rašėme poemas, kurias pavertėme dainomis.

Šio projekto metu įgijome daug skirtingos patirties, išmokome naujų dalykų, pažinome kitą kultūrą ir turėjome puikią galimybę atsiskleisti ir patobulėti. Visi parsivežėme neužmirštamų įspūdžių. Esame labai laimingi, galėję dalyvauti šiame projekte.

Dorotėja Kaučikaitė, III kl. mokinė