« Atgal
2017-11-06
Eco volunteers

2017 m. rugsėjo 25 - spalio 11 dienomis mes, Šiaulių Didždvario gimnazijos III kl. mokinės: Beatričė Karvelytė ir Viktorija Povilionytė, atlikome savanorišką tarnybą Erasmus+ programos Europos savanorių tarnybos (EST) projekte „Eco-volunteers“. Pagrindinės projekto veiklos vyko Lenkijos pietvakariuose, prie pat Čekijos sienos įsikūrusiame Kudowa Zdrój mieste, aplinkiniuose miesteliuose ir Stołowe kalnų nacionaliniame parke.

Savanoriai gyveno nacionalinio parko viduryje įsikūrusioje gyvenvietėje. Per 17 dienų aplankėme daugiau negu 10 mokyklų, vedėme pamokas įvairaus amžiaus mokiniams, diskutavome apie ekologines problemas, kartu organizavome ekologines dirbtuves. Didelę projekto dalį sudarė eko žygiai į kalnus, sprendėme šiukšlinimo problemą nacionaliniame parke. Prisidėjome prie didžiulio ekologinio projekto „Góry są w porządku“ („Mountains are OK“), kurį organizavo mus pasikvietusi organizacija „Qdowa“. Į šį projektą susirinko per 200 vaikų iš skirtingų aplinkinių mokyklų.

Per 17 savanorystės dienų susitikome ir susidraugavome su savanoriais iš kitų šalių: Ispanijos, Bulgarijos, Makedonijos, Kroatijos, Lenkijos. Nors savanorių grupėje buvome jauniausios, amžiaus skirtumo visai nejautėme. Tad savanorystės dėka įgijome draugų iš įvairių pasaulio kampelių.

Besibaigiant projektui, nacionalinio parko vadovams, Karlów ir kai kurių kitų aplinkinių miestelių valdžios atstovams pristatėme savanorių parengtą analizę apie ekologinę situaciją Stołowe kalnų nacionaliniame parke. Pateikėme pasiūlymų ir pastebėjimų, kurie turėtų pagerinti nacionalinio parko gyvenimą. Norisi tikėti, kad susitikimai ir pateikta analizė turės įtakos planuojant tolimesnius veiksmus.

Džiaugiamės galimybe dalyvauti šiame projekte – įgijome išskirtinės patirties ir žinių, patobulinome bendravimo įgūdžius anglų kalba. Nors projektas truko tik 17 dienų, bet įgyta patirtis nedings iš mūsų atminties. Kviečiame ir skatiname pasitaikius progai būtinai išbandyti savanorystę, dalyvauti panašiuose projektuose – kiekviena patirtis leidžia išmokti, pažinti kažką naujo, o tarptautinė savanorystė – galimybė prasmingai mokytis ir pažinti kitas kultūras.

Beatričė Karvelytė ir Viktorija Povilionytė