« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2018-2019 m.m. renginiai »

Edukacinė išvyka „Profesijų kaleidoskopas: nuo virėjo iki prezidento“

2018-12-12
Edukacinė išvyka „Profesijų kaleidoskopas: nuo virėjo iki prezidento“
Gruodžio 7-8 dienomis mes, Didždvario gimnazijos IIs kl. mokiniai, kartu su lietuvių kalbos ir istorijos mokytojomis Živile Muzikevičiūte ir Valda Kizevičiūte dalyvavome dviejų dienų kelionėje, kurios tikslas – aplankyti muziejus, įžymias istorines vietas ir  susipažinti su įvairiomis profesijomis. Pirmiausia, svečiavomės Lietuvos Respublikos politiko, prezidento Antano Smetonos dvare, esančiame netoli Vilniaus, tarp Užulėnio ir Užugirio (Ukmergės rajone). Prezidento rezidencijoje išklausėme įdomų muziejininkės pasakojimą apie čia tarpukariu gyvenusius ir viešėjusius asmenis. Po edukacinės ekskursijos dvare ragavome tradicinių lietuviškų patiekalų (mus valgydino Ukmergės muziejaus edukacinio centro šeimininkė, profesionali virėja). Taigi čia būdami turėjome galimybę susipažinti su muziejininko ir virėjo profesijomis. 
Būdami Vilniuje aplankėme Valdovų rūmus, kuriuose gidas Donatas Jokubaitis, buvęs šiaulietis, pristatė ekspoziciją, kurios vienas ryškiausių šiuo metu eksponatų, be abejo, graikų paskolintas, beveik nepriekaištingai išsilaikęs Aristotelio biustas. Taigi čia būdami turėjome galimybę susipažinti ne tik su gido, bet ir archeologo profesija.
Vakarą praleidome sostinės senamiestyje, prie eglutės, apsuptos mugės paviljonų, aplankėme Etmonų kalėdinę mugę. Kitą rytą, po trumpokos, bet gana komfortiškos nakvynės, skubėjome į Okupacijų ir laisvės kovų muziejų, po kurį vaikštinėdami ir klausydamiesi gido pasakojimo, jautėmės nekaip. Ryto juoką pakeitė slogi nuotaika. Gerai, kad tai nebuvo paskutinis objektas – Lietuvos Respublikos prezidentūra mus „grąžino“ į šventinę nuotaiką, ne vienas mielai fotografavosi prezidentūros salėse. 
Edukacinė išvyka buvo tikrai naudinga ir įdomi. Susipažinome su įvairiomis profesijomis, sužinojome daug naujų istorinių ir kultūrinių dalykų, o svarbiausia – dar artimiau susipažinome ir susidraugavome. 
 
Brigita Šalkauskaitė, IIs kl. mokinė