« Atgal
2018-11-20
Emocinis intelektas
Lapkričio 16 d. Šiaulių P. Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko Didždvario gimnazijos mokinių savivaldos organizuota konferencija „Kaip suoliukas gali padėti ugdant emocinį intelektą?’“. Konferencijoje dalyvavo  Šiaulių Didždvario, S. Šalkauskio, S. Daukanto, „Romuvos“, J. Janonio, „Santarvės“ ir  Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijų mokinių savivaldų  ir  Šiaulių Jovaro bei Salduvės progimnazijų mokinių savivaldų atstovai.
Mokiniai klausėsi Šiaulių miesto socialinių pedagogų metodinės grupės pirmininkės Ilonos Atkočaitienės pranešimo „Žmogus - ledkalnis“, noriai įsitraukė į diskusiją apie tai, kas yra emocinis intelektas, kuo jis svarbus ir kaip jį reikėtų ugdyti. Šiaulių gimnazijų mokinių savivaldų atstovai pristatė apklausos apie emocinį intelektą rezultatus, aptarė, kaip būtų galima jį stiprinti.
Darbo grupėse mokiniai atliko simuliacijas, kurių metu įsijautė į įvairius vaidmenis: pabėgėlius, žmones, susiduriančius su socialinėmis bei finansinėmis problemomis,  diskutavo apie savanorystę, žmonių emocijas, visuomenę, kuri lemia kai kurių žmonių sėkmę ir galimybes. 
Apibendrinant konferenciją buvo organizuota refleksija: konferencijos dalyviai noriai dalijosi įspūdžiais, pasakojo apie įgytas žinias, naujus atradimus. Mokinių savivaldų atstovai teigė, kad konferencija buvo naudinga ir skatinanti pažinti save bei mus supantį pasaulį.
 
Nuotraukos: Muammer Kılıç