« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2018-2019 m.m. renginiai »

Edukacinis užsiėmimas muziejuje

2019-01-03
Edukacinis užsiėmimas muziejuje
Gruodžio mėn. IY, IP, IIp, IIm kl. gimnazistai per istorijos pamokas lankėsi „Aušros“ muziejuje ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Senovės lietuvių papuošalai ir jų gamyba“. Mokiniai  pakartojo ir įtvirtino turimas žinias apie  archeologinius dirbinius ir jų naudą istorijos mokslui. Didždvariečius sudomino tai, kad  menkiausias archeologinis radinys yra didžiulė vertybė istorikams, nes bet kokia mokslinė hipotezė, paremta daiktiniais įrodymais, yra nenuginčijamas  ir objektyvus istorinio fakto patvirtinimas. Archeologiniai  radiniai: darbo įrankių liekanos, papuošalai, ginklai, šarvai, buities reikmenys – tai pamatiniai istorijos mokslo pagalbininkai ir formuotojai, nes rašytinis šaltinis dažnai turi tendenciją būti subjektyvus.
Mokiniai sėdi jaukioje „Aušros“ muziejaus dirbtuvėje. Ant tvirto stalo paberta žalvarinių papuošalų. Puiku, pagaliau mums leista rankomis paliesti muziejaus eksponatus, o ne stebėti juos pro ekspozicijos stiklus. Atrodo smulkmena, bet iš tiesų didžiulis privalumas, kai gali liesti senovės lietuvių nešiotus žalvarinius papuošalus, pajusti jų svorį, pasimatuoti, įvertinti ir paspėlioti, kokia proga jie buvo nešiojami, ką byloja apie savininką. Mokinių fantazijas komentavo muziejaus darbuotojas, tapęs didžiuliu autoritetu gimnazistams. 
Paskutinis edukacinio užsiėmimo etapas – žalvarinio papuošalo gamyba. Kai mokiniams buvo apie tai pasakyta, jie negalėjo patikėti, kad sugebės patys pasigaminti panašių papuošalų į tuos, kuriuos ką tik apžiūrinėjo. Visi gavo žalvarinės vielos gabalą ir reples. Pirmyn, prie darbo! Džiugu stebėti, kaip mokiniai noriai padeda vienas kitam, nors buvo ir tyliai pavydinčių tiems, kuriems lengviau pakluso žalvaris. Savo akimis negalėjau patikėti, kad XXI amžiaus gimnazistai, kompiuterinių technologijų fanai, šitaip noriai ir aistringai suks iš vielos senovinius, paprastus papuošalus ir taip džiaugsis juos pasigaminę.
Keletas mokinių komentarų po užsiėmimo: Arnas „Galėjau paliesti senovinius papuošalus ir net pabandyti pasigaminti pats“, Emilis „Buvo labai įdomu sužinoti apie senovės lietuvių papuošalus“, Nedas „Man labai patiko gaminti žiedą. Labai norėčiau apsilankyti dar kartą“, Ugnė „Net pati save nustebinau“, Rosita „Labai patiko bendrauti su klasės draugais ne klasėje“. 
     
Giena Kubiliūtė, istorijos mokytoja