« Atgal
2019-04-01
Netradicinė fizikos pamoka

Kovo 27 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos lls, IIg ir IIa klasės mokiniai fizikos pamoką praleido netradiciškai - lankėsi stereotipus apie muziejus laužančiame Šiaulių Fotografijos muziejuje.

Lydimi muziejaus darbuotojos, sužinojo jo atsiradimo istoriją, keitimąsi įvairiu istoriniu laikotarpiu, ir, žinoma, turėjo galimybę ne tik apžiūrėti, bet ir suprasti būtent tokio - modernaus bei istoriją atspindinčio muziejaus interjero motyvą. Mokiniai išvydo dvi parodas:

šiauliečio V. Mikalausko „Šiauliai. Vilniaus gatvė“ bei E. Tamošiūno „Buvo ir yra“, kuriose užfiksuotos Šiaulių miesto gatvės tarpukariu, antrojo pasaulinio karo pabaigoje ir iš šių dienų perspektyvos. Pakilę ant muziejaus stogo terasos, įžengė į fotoaparato vidų – „camera obscura“, patobulino fizikos dalykines kompetencijas, pasigrožėjo miesto panorama bei palygino ją su vaizdu monoklyje.

Ši trumpa edukacinė pamoka leido suprasti fotoaparato veikimo principus, pamatyti Šiaulius kitomis akimis, koks iš tikrųjų išskirtinis ir tradicijas puoselėjantis šis miestas yra.

Klaudija Samanta Masandukaitė, IIs klasės mokinė