« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2018-2019 m.m. renginiai »

Edukacinė išvyka „Istorinė praeitis – demokratinės Lietuvos garantas“

2018-10-24
Edukacinė išvyka „Istorinė praeitis – demokratinės Lietuvos garantas“
Spalio 18 d. beveik visi IIm ir IIp klasių mokiniai vyko į Lietuvos Respublikos Seimą ir Okupacijų ir laisvės kovų muziejų. Šių dviejų objektų lankymas buvo pasirinktas neatsitiktinai, nes sugretinus  vienos  iš atviriausių demokratinės Lietuvos  valdžios institucijų Seimo darbą ir jos narių požiūrį į žmonės bei išgirdus informaciją muziejuje apie sovietmečiu vykdytus žiaurumus prieš besipriešinančius šiam režimui žmones, mokiniai nesunkiai galėjo padaryti išvadą – kokia kaina buvo pasiekta Lietuvos nepriklausomybė ir demokratija.
Lietuvos Respublikos Seime buvome laukiami – mus pasitiko seimo narys, konservatorių  atstovas  Laurynas Kasčiūnas ir jo padėjėja, buvusi didždvarietė Kamilė Šeraitė. Jie pasakojo apie Seimo darbą, aiškino sudėtingą įstatymų priėmimo mechanizmą. Turėjome galimybę dalyvauti Seimo posėdžių salėje vykstančiame posėdyje, gyvai pamatyti seimo narius, pabuvoti Seimo konstitucijos salėje, kur saugoma pirmoji atkurtos Lietuvos respublikos konstitucija ir Lietuvos įstojimo į Europos sąjungą sutartis (tai didžiulės istorinės reikšmės dokumentai, primenantys, jog reikėjo nemažai padirbėti, kad taptume lygiaverčiai ES nariai). Didžiausią įspūdį paliko jau istorine tapusi Seimo salė, kurioje 1990 m. kovo 11 d. buvo paskelbtas Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo aktas. 
Iš Kamilės gavę dovanų (parkerių, saldainių ir kt.),  ėjome į kitą objektą – Okupacijų ir laisvės kovų muziejų. Profesionalūs darbuotojai įtaigiai ir išsamiai pasakojo apie kalėjimą, kuriame buvo kalinami, kankinami ir net žudomi sovietinės rezistencijos dalyviai. Nejauku buvo vaikščioti siauriais koridoriais, apžiūrinėti kameras, o ypač nejauku stovėti patalpoje, kurioje suimtieji buvo sušaudomi. Tikiu, kad mokydamiesi apie sovietinį režimą, gimnazistai, prisimins tai, ką išgirdo, pamatė, kritiškiau vertins sovietinio režimo nusikaltimus ir saugos šiuolaikinės Lietuvos pagrindinį turtą ir vertybę –   LAISVĘ ir DEMOKRATIJĄ.
Iš mokinių atsiliepimų apie išvyką: „Išvyka buvo prasminga, juk pabuvojau svarbiausioje valdžios institucijoje, kuria, deja, labai nusivyliau. Posėdyje seimo nariai plepėjo, kalbėjo telefonu, abejoju, ar girdėjo, ką kalbėjo finansų ministras. Tačiau muziejuje buvo tikrai įdomu, nors šiek tiek ir baisu.“, „Smagu pamatyti Seimo narius, kuriuos mačiau tik per televizorių.“, „Muziejaus gido pasakojimai sukrėtė. Tai buvo įdomiausias muziejus, kuriame esu buvęs.“ „Labai patiko senoji posėdžių salė, juk jos nuotrauką mačiau tik vadovėlyje.“
 
Giena Kubiliūtė, istorijos mokytoja 
Nuotraukos: Audronės Saldauskienės