« Atgal
2019-05-15
Mainų programa FLEX
FLEX – vienų metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų mokiniams, atvykstantiems į Jungtines Amerikos Valstijas. Programos tikslas yra skatinti abipusį supratimą tarp JAV ir regiono valstybių piliečių, kadangi mokiniai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su savo valstybėmis. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienus metus bus JAV priimančios šeimos nariu ir mokysis Amerikos vidurinėje mokykloje.

Džiaugiuosi, kad aš, IIm klasės mokinė Juta Varnytė, buvau atrinkta dalyvauti FLEX programoje. Apie šią programą sužinojau iš mūsų  gimnazijos tinklalapio. Nusprendžiau pabandyti: užpildžiau anketą, dalyvavau pokalbyje su programos koordinatoriais. Na, o po 3 mėnesių sulaukiau skambučio, kuriuo man buvo pranešta, kad esu kviečiama. Atrankos procesas buvo gana ilgas, tačiau patirtos emocijos, kai sužinojau, kad vyksiu į JAV,  tikrai vertos laukimo. Mano misija – nuvežti savo naujajai amerikietiškai šeimai bei mokyklai žinią apie Lietuvą, jos kultūrą, tradicijas.

Šiuo metu nekantriai laukiu pranešimo apie tai, kokioje valstijoje ir šeimoje gyvensiu. Dar laukia pasiruošimas išvykimui, dokumentų tvarkymas ir atrinktųjų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos stovykla. Labai džiaugiuosi, kad turiu neeilinę progą aplankyti JAV, savo svajonių valstybę. Esu tikra, kad ten patirsiu neįkainojamą patirtį, parsivešiu nuostabių prisiminimų.

Juta Varnytė, IIm kl. mokinė