« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2019-2020 m.m. renginiai »

Mokymai apie veiksmingas komunikavimo priemones

2019-09-12
Mokymai apie veiksmingas komunikavimo priemones

Rugpjūčio 23-31 dienomis gimnazijos mokytojos: Lydija Dronova-Platbarzdė ir Inga Stonienė dalyvavo mokymuose „Effective Communication Tools for You(th)“, kurie buvo organizuoti jaunimo darbuotojams bei mokytojams mažame Slovakijos miestelyje Radava.

Mokymuose dalyvavo 30 žmonių net iš 14 Europos šalių. Kartu su kolegomis analizavome komunikacijos įtaką bei svarbą, aktyviai dalyvaudami organizatorių parengtose situacijose gilinomės į konfliktus, galinčius kilti dėl netinkamo bendravimo, aiškinomės, kuo skiriasi darbas grupėje bei komandoje, analizavome realias situacijas.

Daug dėmesio buvo skirta verbalinei komunikacijai, balso tonui bei intonacijai,  pristatyti neverbalinės, kūno kalbos ypatumai. Stebėjome bei analizavome realaus gyvenimo situacijas, sužinojome, jog labai daug galima pasakyti paprasčiausiu rankos paspaudimu pokalbio pradžioje (išbandėme tai praktiškai). Aptartos elektroninės komunikacijos priemonės, manipuliacija bendraujant, konfliktų sprendimas, empatija. Mokymų tikslas – gerinti komunikavimo įgūdžius.  Žaidėme simuliacinius vaidmenų žaidimus, atlikome įvairias užduotis daug diskutavome, rengėme prezentacijas, analizavome savo elgesį bei indėlį į grupės darbą.

Mokymai buvo nepaprastai naudingi ne tik dėl mokymų turinio, bet ir dėl užsimezgusių pažinčių, patirtų įspūdžių, įgytos patirties. 

Inga Stonienė, anglų k. mokytoja