« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2019-2020 m.m. renginiai »

Tarptautinė jaunimo žiemos konferencija-stovykla Pāvilosta mieste

2019-12-10
Tarptautinė jaunimo žiemos konferencija-stovykla Pāvilosta mieste

Gruodžio 4–8 dienomis Pāvilosta mieste (Latvijoje) vyko tarptautinė jaunimo žiemos konferencija-stovykla „Žvejyba ir žuviveisa galima tik švarioje Baltijos jūroje“.  Tai jau antrasis Latvijos žuvininkystės fondo finansuotas renginys, kuriame dalyvavo Šiaulių Didždvario gimnazijos gimnazistai ir Liepojos Oskaro Kalpako 15-osios vidurinės mokyklos mokiniai. 

Konferencijoje pranešimus skaitė įvairių Latvijos aplinkosaugos institucijų, nevyriausybinių organizacijų bei mokslinių institutų atstovai. Renginio dalyviai įgijo teorinių žinių apie žvejybos ir akvakultūros problemas bei perspektyvas, Baltijos jūros taršos šaltinius bei jų poveikį jūros ekosistemai, susipažino su mokslinių tyrimų rezultatais apie menkių populiacijos nykimą bei pilkųjų ruonių įtaką šiam procesui. 

Lietuvos ir Latvijos mokiniai dalyvavo paralelinėse diskusijose pranešimų klausimais. Aktyvus vaidmenų metodas leido mokiniams pažvelgti į aplinkosaugos problemas iš skirtingų pozicijų: visuomenės, ūkininkų, savivaldybių, valstybių vyriausybių bei Europos Sąjungos institucijų. Skirtingos grupės pateikė pasiūlymus, kurie turėtų būti įgyvendinti lokaliu, nacionaliniu bei regioniniu mastu. 

Edukacinių-praktinių užsiėmimų metu mokiniai susipažino su žuvies rūkymo būdais, sužinojo apie žuvų maistinę vertę ir skonines savybes, Kolkos Lyvių kultūros centre gamino kulinarinio paveldo patiekalą „sklandrausis".

Konferencijos-stovyklos dalyviams buvo surengtos ekskursijos po senovės Kuršių ir Lyvių žemes, aplankant Pāvilosta miestą, Ventspilio Pajūrio buities muziejų bei Kolkos iškyšulį. Smagu, kad išvykose į Ventspilį ir Kolką gidais tapo patys mokiniai.

Konferencijos-stovyklos rezultatų apibendrinimas – atviras laiškas Europos Parlamentui, Europos Komisijos jūrų reikalų ir žuvininkystės departamentui ir Latvijos žuvininkystės fondui.  Lietuvos ir Latvijos mokiniai pateikė konkrečių pasiūlymų, kurių turėtų imtis visos Baltijos jūros baseino šalys ir kurie padėtų sumažinti Baltijos jūros taršą bei išsaugoti ekosistemą. 

Mūsų gimnazistai grįžo namo kupini įspūdžių, įgiję naujų žinių bei patobulinę lingvistinę, bendravimo ir bendradarbiavimo, tarpkultūrinę, mokėjimo mokytis bei pažinimo kompetencijas. Vasarą užsimezgusi draugystė sutvirtėjo, o noras turėti švarią Baltijos jūrą tapo paskata susimąstyti apie kiekvieno mūsų asmeninę atsakomybę sprendžiant ekologines problemas. 

Sniegina Raubaitė,  geografijos mokytoja

Kristina Urbonienė, anglų kalbos mokytoja

Danguolė Vaičekauskienė, biologijos mokytoja