« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2019-2020 m.m. renginiai »

„Kovok su korupcija, kol jaunas“

2020-02-17
„Kovok su korupcija, kol jaunas“
Vasario 11 d. su grupe III kl. mokinių dalyvavome forume „Kovok su korupcija, kol jaunas“.
Renginyje pasisakė bei diskusijas provokavo Svaras (Gabrielius Liaudanskas), hip hop grupės G&G Sindikatas įkūrėjas ir lyderis, hiphopo pradininkas Lietuvoje, aktyvus socialinio ir švietimo judėjimų dalyvis. Aktualius pranešimus skaitė bei įžvalgomis dalijosi šio projekto veiklų vykdytojai, atstovai iš Specialiųjų tyrimų tarnybos, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus, „Baltosios pirštinės“, jaunimo ir kitų organizacijų. Štai ką mūsų mokiniai kalba apie šį renginį:
 
Titas: Turėjome puikią progą sudalyvauti intriguojančiame forume. Regis, korupcijos tema daugumai žmonių kelią nuobodulį, tačiau šis forumas puikiai iliustravo, kad korupcija vis dar yra itin paplitusi mūsų visuomenėje. Kartais net nesusimąstome, kas yra korupcija. Didelį įspūdi paliko ir STT bei nevyriausybinės organizacijos „Baltosios pirštinės“ pristatymas. Buvo netikėta, jog į STT gali kreiptis bet koks žmogus ar organizacija. Be to, tai galima padaryti labai lengvu būdu - naudojantis programėle. O kiekvienas moksleivis savo antikorupcines žinias gali gilinti dalyvaudamas akcijoje „Skaidrumo ženklelis“. Kalbant apie „Baltąsias pirštines“ nesitikėjome, jog rinkiminių pažeidimų skaičiai gali būti tokie dideli – nuo 2012m. užfiksuota daugiau nei 3000 tokių atvejų. Protu nesuvokiami skaičiai, tiesa? Žinoma, viso forumo „vinis“ buvo garsus Lietuvos muzikos ir visuomenės veikėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Tiesiog negalima nesižavėti šio žmogaus nuoširdumu ir noru padėti.

Aistė: Šiandien turėjome galimybę sudalyvauti išties puikiame renginyje. Labai džiaugiuosi turėjusi galimybę susipažinti šiek tiek plačiau su korupcine veikla ir jos pasekmėmis. Renginyje ne tik sužinojau, kas tai yra, bet ir kaip reiktų tam užkirsti kelią. Taip pat susipažinau su naujomis savanorystės grupėmis, pavyzdžiui, su ,,Baltosiomis pirštinėmis“. Galiu pasakyti, kad ne ką mažiau likau sužavėta ir Gabrieliaus Liaudansko-Svaro pranešimu, kuris buvo toks įkvepaintis mus, jaunimą, nebijoti imtis kažko naujo, nes tik pats pasirenki savo gyvenimo kelią. Norėčiau akcentuoti, kad tokių renginių reikėtų daugiau, ypač tų, kurie supažindintų jaunimą su įvairiomis savanorystės šakomis ir skatintų juos savanoriauti.

Eglė: Renginys labai patiko, laikas taip greitai prabėgo ir nebuvo nuobodu! Sužinojau įvairių dalykų apie korupciją. Buvo smagu, jog žmonės, kurie kalbėjo apie korupciją įtraukė ir klausytojus į diskusiją apie tai. Labiausiai patiko Gabrieliaus Liaudansko-Svaro kalba, ji labai įtraukė, buvo įdomu klausytis. Savo kalba jis siuntė svarbią žinutę mums, jog svarbiausia gyvenime yra nebijoti ir daryti tai, ką nori. 

Kuratorė Jurgita Dembinskienė: Renginys labai patiko, laikas taip greitai prabėgo ir nebuvo nuobodu! Sužinojau įvairių dalykų apie korupciją. Buvo smagu, jog žmonės, kurie kalbėjo apie korupciją įtraukė ir klausytojus į diskusiją apie tai. Labiausiai patiko Gabrieliaus Liaudansko-Svaro kalba, ji labai įtraukė, buvo įdomu klausytis. Savo kalba jis siuntė svarbią žinutę mums, jog svarbiausia gyvenime yra nebijoti ir daryti tai, ką nori. 
 
Kuratorė Jurgita Dembinskienė