« Atgal
2019-10-22
LR Seimas

Tradiciškai rudenį II kl. mokiniai lankosi Vilniuje,  LR seime ir Okupacijų ir laisvės muziejuje. Šis ruduo – ne išimtis: IIP ir IIY kl. mokiniai spalio 10 d.  vyko į Vilnių. Tai puiki edukacinė išvyka, kuri padeda mokiniams suprasti demokratinius procesus, vykstančius LR seime, ir sovietinių represijų pobūdį muziejuje.

Gimnazistus pasitiko ir noriai su jais bendravo LR liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė- Nielsen. Ji  pasakojo apie darbo organizavimą seime, aiškino sudėtingą įstatymų priėmimo mechanizmą. Lydimi seimo narės padėjėjų mokiniai apžiūrėjo seimą. Konstitucijos salėje pamatė 1992 m. LR Konstitucijos originalą. Visus sudomino gulinti stora knyga – pasirodo, tai Lietuvos įstojimo į Europos sąjungą sutartis. Mokinius itin sujaudino buvimas senojoje seimo salėje, kurioje 1990 m. kovo 11 d. buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktas. Tai tikras prisilietimas prie gyvosios istorijos. Mokiniai teigė, kad ši salė ilgam išliks atmintyje. Vaikščiodami, sėdėdami įvairiose salės vietose, ne vienas įsivaizdavo esąs seimo pirmininkas, ministras ar net prezidentas. Gimnazistai teigė, kad daug įspūdžių, prasmingos ugdomosios informacijos apie pagrindinės Lietuvos įstatymų leidžiamosios institucijos darbą, pokalbiai su seimo nariais padėjo geriau suprasti įstatymų leidybos tvarką.

Antrasis objektas – Okupacijų ir laisvės muziejus. Tai buvęs KGB kalėjimas sovietmečiu, kur buvo kalinami, tardomi ir žudomi politiniai kaliniai. Mokiniams įsiminė ekskursijų vadovo nuosekliai ir išsamiai pasakota medžiaga apie sovietmečiu buvusį žmonių beteisiškumą, pareigūnų savivalę, žmonių kankinimą. Jie buvo šokiruoti išgirdę informaciją apie tokius dalykus, o pamatę kalinių kameras, daiktus, mirties bausmės vykdymo patalpas buvo apstulbę, kad tai galėjo kažkada vykti. Gimnazistai teigė, kad apsilankymas muziejuje jiems padėjo suvokti sovietinių represinių struktūrų nusikalstamus veiklos metodus ir įvertinti didvyrišką žmonių pasipriešinimo okupantams riziką. 

Giena Kubiliūtė, istorijos mokytoja