« Atgal
2020-01-20
Mokiniai grįžta

Sėkmingai išlaikęs pirmosios sesijos egzaminus, atostogų į Šiaulius buvo sugrįžęs Tarptautinio bakalaureato diplomo programos absolventas Matas Dinius.

Glazgo universitete (angl. University of Glasgow), Jungtinėje Karalystėje, biochemiją studijuojantis jaunuolis susitiko su TB chemijos dalyką pasirinkusiais mokiniais. Gerai išlaikęs baigiamuosius TB programos egzaminus, kaip pats sakė, tik vienu balu mažiau negu tikėjosi, Matas įstojo į biochemijos studijas. Pirmaisiais mokymosi metais daugiausia studijų laiko užima chemijos ir biologijos paskaitos bei laboratoriniai darbai. Matas pasidžiaugė po mokymosi TB ypač suprantamu chemijos kursu, patarė mokiniams mokytis sistemingai, įsigilinti, kartkartėmis pakartoti išmoktus dalykus. Atsakydamas į mokinių pateiktus klausimus, Matas nustebino, jog mokymasis  Glazgo universitete (bent pirmaisiais metais) jam atrodo lengvesnis,  nei mokymasis gimnazijoje. Škotijoje studentų bendrabutyje įsikūrusiam jaunuoliui lieka pakankamai laiko susitvarkyti buitį, užsiimti kovos menais, kitais mėgstamais dalykais. „Įdomu tai, - sakė Mantas, - kad jo bendrabučio kambario kaimynas yra korėjietis, baigęs TBDP Kanadoje, taigi, TB pasaulis mažas!“
Be to, Matas mielai susitiko su mokiniais ir per Žinojimo teorijos pamokas, kurių metu pasidalijo savo patirtimi, kaip efektyviai planuoti savo laiką atliekant ilgalaikes užduotis, mokytis savarankiškai ir dalyvauti popamokinėje veikloje.

Genovaitė Liepinia, chemijos mokytoja