« Atgal
Titulinis » Administracinė informacija » Projektai » Įvykdyti projektai » 2020 m. »

Stovykla „Mokslo virusas 5“

2020-07-13
Stovykla „Mokslo virusas 5“

Liepos 6–10 dienomis Nidoje stovyklavo 60 gabiausių Šiaulių miesto mokyklų 8–11 klasių mokinių. Stovyklą „Mokslo virusas 5“ jiems surengė Didždvario gimnazija kartu su Europos solidarumo korpuso savanoriais iš Austrijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Sakartvelo ir Turkijos.

Stovyklautojai 5 dienas praleido įspūdingame Lietuvos kurorte, ilsėjosi, bendravo, gėrėjosi pajūriu. Mokiniai žaidė grupių formavimo žaidimus, šoko tautinius įvairių šalių šokius,  kūrė filmukus įvairiais žanrais, pasitikrino žinias apie įvairias šalis savanorių surengtame „Protų mūšyje“. Taip pat aplankė žymiausius Nidos objektus orientavimosi žaidime, atliko įvairias užduotis.

Stovyklautojams rūpėjo ne tik linksmybės, mokiniai kūrė konstrukcinius Lego education Spike robotus, rašė valdymo programas. Taip pat augino cheminius sodus, mokėsi rašyti gyvenimo aprašymus, motyvacinius laiškus, domėjosi studijų perspektyvomis. Stovyklos dalyviams pristatytos tarptautinės savanorystės galimybės – Europos solidarumo korpuso programa. Kartu su savanoriais mokiniai aptarė visame pasaulyje aktualią diskriminacijos problemą, atliko užduotis padedančias atpažinti įvairias diskriminacijos formas. 

Stovyklautojams surengta kelionė laivu į Mingės kaimą, dėl savo gražaus ir unikalaus gamtovaizdžio dar vadinamą „Lietuviškąja Venecija“, įsikūrusį Nemuno deltoje, kurio vienintelė gatvė yra upė, o susisiekimo priemonė – valtis. ▪

Gabiausi Šiaulių m. mokiniai vasarą Nidoje stovyklavo jau  penktą kartą, tai Šiaulių m. savivaldybės dovana – paskatinimas įvairių olimpiadų, konkursų nugalėtojams. 

Rasa Zvilnaitė, neformalaus ugdymo mokytoja