« Atgal
2016-04-28
Own your culture

Balandžio 1-8 d. penki aktyviausi Šiaulių Didždvario gimnazijos trečiokai Fausta, Gabija, Gabrielė, Kamilė ir Patrikas, kartu su mokyklos psichologe Rūta Balčiūnaite, buvo išvykę į Erasmus+ jaunimo mainų projektą  „Own your culture“, kuris vyko Sninos mieste (Slovakija). Įveikę tūkstančius kilometrų ir aplankę net keturias Europos sostines gimnazistai buvo sutikti nuostabioje sodyboje tarp kalnų, kurioje ir tęsėsi visos šio projekto veiklos. 

Pirmosios dienos bėgo labai greitai, vyko susipažinimo žaidimai su dalyviais iš užsienio, kurie buvo atvykę net iš penkių skirtingų pasaulio šalių - Bulgarijos, Ispanijos, Rumunijos, Slovakijos ir Turkijos. Taip pat kasdien dalyviai turėdavo įvairiausių veiklų ir užsiėmimų grupėse, tokių  kaip:  Tradicijos ir papročiai mano šalyje, Erasmus+ prezentacija, vėliavų piešimas, Youthpass pristatymas, nacionalinių šokių pamokos ir t. t., o laisvą laiką galėdavo praleisti žaisdami krepšinį, grodami gitara ar eidami pasivaikščioti į kalnus. Viena iš įdomiausių veiklų šiame projekte buvo tai, kad kiekvieną vakarą skirtingos šalys pristatinėdavo savo papročius, šventes, dainas ir tradicinius patiekalus, kurių būdavo galima paragauti prezentacijos pabaigoje. Na, o vakarą užbaigdavo tradicinių tos šalies šokių pamokos!

Vykstant projektui gimnazistai turėjo galimybę aplankyti ir kaimyninius Sninos miestus – Hummene, Zemplinske Hamre. Viename iš jų jie turėjo kilimėlių audimo bei drožimo iš medžio pamokas, kuriuose galėjo patys pasigaminti norimą daiktą, o vėliau leidosi į orientacinį po kalnuotas Slovakijos vietoves. Kitame miestelyje jie apsilankė žymiausiuose miesto muziejuose, o laisvą laiką praleido grožėdamiesi pavasarėjančiu miestu.

Kelionei artėjant į pabaigą nei vienas dalyvis nenorėjo vykti namo, o išsiskirdami su savo naujais draugais išliejo ne vieną ašarą. Taigi, šis projektas dar ilgai išliks visų atmintyje ir neleis pamiršti jo suteiktų galimybių. Būdami ten gimnazistai patobulino savo anglų kalbos žinias, sužinojo be galo daug naujo apie kitas tautas ir susirado draugų iš visų pasaulio kampelių.

Kamilė Dambrauskaitė