« Atgal
Titulinis » Administracinė informacija » Projektai » Įvykdyti projektai » 2017 m. »

Būk savanoris - keisk pasaulį

2017-09-27
Būk savanoris - keisk pasaulį
 
Jau ketvirtus metus Visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Šiaulių Didždvario gimnazijos mokinių savanorių grupė prieš smurtą vykdė jaunimo iniciatyvų projektą „Būk savanoris – keisk pasaulį“. Projekto įgyvendinimas leido jaunimui ne tik suprasti savanorystės svarbą, bet ir sudarė sąlygas pažinti save.
Pagrindinės projekto veiklos – savanoriški užsiėmimai VŠĮ „Gelbėkit vaikus“ Šiaulių vaikų dienos centre, Šiaulių Šv. Apaštalo Petro ir Pauliaus katedros parapijos vaikų dienos centre ir Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių paslaugų centro padalinyje.
2017 m. gegužės-liepos, rugsėjo-gruodžio mėn. savanoriai (I-II kl. ir TB1 kl. mokiniai) ne tik bendravo ir bendradarbiavo su dienos centrų lankytojais, kartu su jais ruošė pamokas, organizavo renginius, bet ir gilinosi į save, diskutavo, ką jie jaučia, atlikdami savanorišką veiklą, kaip tai pakeitė jų mąstyseną, analizavo, kuo svarbūs jų asmenybės ūgčiai patirti išgyvenimai.
Iniciatyvos įgyvendinimo metu suorganizuoti renginiai:
1. Savanoriai dalyvavo „Maisto banko“ akcijoje „Gera kaina – Geras darbas“, kurios metu surinkti produktai buvo skirti Šiaulių šv. Apaštalo Petro ir Pauliaus katedros parapijos vaikų dienos centrui.
2. Savanoriai su dienos centrų auklėtiniais ruošė renginio „Moliūgų šventė 2017“ programą. Renginys vainikavo socialinio projekto „Atrask“, skirto socialinės atskirties mažinimui, moliūgų pjaustinėjimo užsiėmimus ir jų pristatymą parodoje Ch. Frenkelio vilos kieme. 
3. Savanoriai moksleivius, mokytojus ir tėvelius pakvietė dalyvauti nacionaliniu tapusiame solidarumo bėgime „Junkis! Bėk! Padėk!“. 2017 m. spalio 11 d. jaunuoliai Solidarumo kilometrus bėgo Šiaulių miesto parke. Prieš renginį kiekvienas Solidarumo bėgimo dalyvis savo artimųjų rate ieškojo rėmėjų - žmonių, kurie sutiktų skirti tam tikrą, priimtiną sumą už kiekvieną nubėgtą simbolinį kilometrą. Parama buvo skiriama vaikų dienos centrų lankytojams.
4. VšĮ „Gelbėkit vaikus“ Šiaulių vaikų dienos centro gimtadienio šventės organizavimas. Savanoriai kartu su dienos centrų vaikais kūrė Svečių atsiliepimų knygą, parengė gimtadienio programą. Suorganizuotame renginyje dalyvavo centro lankytojai, svečiai: Šiaulių miesto meras, Švietimo skyriaus atstovai, kitų dienos centrų vadovai.
 
Socialinė pedagogė Danguolė Naraveckienė