« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2018-2019 m.m. renginiai »

Didždvariečiai dalyvavo pasaulinėje akcijoje „Pamoka lauke“

2019-05-27
Didždvariečiai dalyvavo pasaulinėje akcijoje „Pamoka lauke“

Gegužės 23 d. didždvariečiai įsijungė į „Outdoor Classroom Day“ kampanijos organizuotą pasaulinę akciją „Pamoka lauke“. Tai diena, kai mokiniai skatinami mokytis ir leisti laiką lauke. Skatinami stiprinti savo sveikatą, labiau įsitraukti į mokymosi procesą bei jausti ryšį su gamta. Tad IIp kl. mokiniai fizikos pamoką eksperimentuodami leido lauke.

Pamokos pradžioje surengėme popierinių lėktuvėlių varžybas. Sustojome vienoje linijoje ir tuo pačiu metu  paleidome savo lankstytą lėktuvėlį, žiūrėjome, kurio lėktuvėlis nuskris toliausiai. Pirmąjį bandymą geriausiai įveikė Tito lėktuvėlis, o  antrąjį – Mato. Visiems buvo labai smagu matyti, kaip  lėktuvėliai skraido danguje. Išsiaiškinome, kad lėktuvėlio nuskridimo kelias priklauso nuo pradinės suteiktos jėgos ir lėktuvėlio išlankstymo specifikos.

Po šių varžybų stebėjome klasės draugų paruoštus eksperimentus. Pirmieji savo eksperimentą demonstravo Severinas ir Matas. Jie mums rodė, kaip ant keturių 0,33 l talpos vandens buteliukų, išdėliojus kelias medines juosteles, laikėsi net du 1,5 litrų talpos buteliai. Vaikinai šiuo eksperimentu paaiškino balanso svarbumą. Vėliau savo eksperimentą rodė Liudas. Pripylė maišelį vandens, sandariai uždarė. Tuomet į tą maišelį įbedė penkis pieštukus. Vanduo nebėgo. Buvo labai įdomu stebėti, kaip pieštukai susminga į maišelį, tačiau vanduo nebėga. Toliau eksperimentavo Ignas. Jis mums demonstravo, kaip apverčiant butelį, pilną vandens, vanduo išbėga ir butelis prisipildo deguonies (pasirodo burbuliukai). Vėliau dar rodė, kaip pasukus tokį pat butelį, pripildytą vandens, ir  jį staigiai apvertus, vanduo išsipila greičiau,  stipresne srove ir tiesesne linija. Mūsų klasei labai patiko ne tik stebėti šį bandymą, bet ir klausytis informatyvaus  eksperimento komentavimo. Savo fizikos žinias pademonstravo ir Gabija su Otilija. Jos įelektrino du balionus ir parodė, kaip jie traukia vienas kitą. Nors bandymas buvo labai trumpas, tačiau įdomus.

Taigi šiandien turėjome labai smagią ir naudingą fizikos pamoką lauke – visiems buvo labai įdomu stebėti eksperimentus, sužinojome naujų, naudingų dalykų.

Evelina Vitkevičiūtė, II p klasės mokinė