« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2019-2020 m.m. renginiai »

Forumas „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“

2019-11-11
Forumas „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“

Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, prancūzų kalba dažnai siejama su erudicija ir kultūra. Vertinant šį (ypač kalbų rinkoje) stipriai konkuruoti leidžiantį pranašumą ir siekiant praplėsti ir peržengti tradicinius su prancūzų kalba susijusius įsivaizdavimus, Prancūzijos ambasada, Prancūzų institutas Lietuvoje, Lietuvos ir Prancūzijos pramonės ir prekybos rūmai 2017 metais surengė forumą „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“. Renginio tikslas – įrodyti, kad prancūzų kalba ( ne tik anglų k.) yra ateities ir profesinės veiklos kalba, įtaigus karjeros ir asmeninio tobulėjimo veiksnys.

​Forumo idėja – sudaryti galimybę įmonėms ir institucijoms, kurių veikloje svarbi prancūzų kalbos kompetencija, susitikti su tais, kurie šią kompetenciją jau turi ar ją tobulina. Forumo svečiai – Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Claire LIGNIERE-COUNATHE, Prancūzijos-Lietuvos prekybos rūmų prezidentas Philippe BERTHAUD, įmonių: „JC Decaux“, „Decathlon“, „Cognizant“, „Intrado“, „Žemaitijos pienas“, atstovai.

Forumo tikslas – suteikti įmonėms tribūną ir galimybę tiesiogiai pristatyti savo veiklą potencialiems kandidatams, pakviesti besimokančius susipažinti su ekonomikos sektoriais, kuriuose vartojama prancūzų kalba, leisti pedagogams geriau suvokti ekonomikos pasaulio poreikius ir ekonominį kalbų vaidmenį,  suteikti galimybę mokiniams ir studentams dalyvauti praktinėse dirbtuvėse, sukuriant jungtį tarp švietimo ir universitetinio bei verslo pasaulių ir kartu pasvarstyti apie prancūzų kalbos mokymą, studijas ir mokymąsi šia kalba. 

Forume  dalyvavo mokiniai iš visų Lietuvos mokyklų, kuriose mokomasi prancūzų kalbos (tarp jų 13 mūsų gimnazistų). Mokiniai turėjo galimybę dar kartą įsitikinti, koks svarbus kalbų vaidmuo, išgirsti įmonių atstovų pasisakymus, sudalyvauti forumo dirbtuvėse (išmokti dalyvauti darbo pokalbyje, rašyti motyvacinį laišką) bei sužinoti apie galimybes studijuoti Prancūzijoje.

Prancūzų kalbos mokytoja Jūratė Šimkuvienė