« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2019-2020 m.m. renginiai »

Pilietiškumo pamokos LR Prezidentūroje ir Valstybės pažinimo centre

2019-12-02
Pilietiškumo pamokos LR Prezidentūroje ir Valstybės pažinimo centre

Šiemet sukanka 100 metų, kai buvo įkurta Lietuvos Respublikos prezidento institucija. Norėdami išsamiau susipažinti su prezidento darbu IA, IM kl. mokiniai su istorijos mokytoja G. Kubiliūte vyko į  Prezidentūrą, Valstybės pažinimo centrą. 

Centre gavę planšetes, kuriose buvo pateikta informacija apie matomus objektus, lydimi muziejaus vadovės  mokiniai turėjo galimybę papildyti savo istorijos ir pilietiškumo žinias. Jie noriai dalijosi įspūdžiais, diskutavo. Prezidentūroje mūsų laukė gidas, kuris mokiniams paaiškino prezidento rinkimų tvarką, pristatė prezidento teises ir pareigas, darbo ypatumus. Smagu buvo pasėdėti Prezidentūros spaudos konferencijų salėje, kurią mokiniai buvo matę tik per televizorių.  Įdomu buvo sužinoti ir kai kurias prezidento etiketo subtilybes: kur ir kada stovėti, kada paduoti ranką pasisveikinti, kaip tinkamai apsirengti.   

Ekskursiją vainikavo apsilankymas Baltojoje salėje (beje, tai vienintelė vieta Prezidentūroje, kur leista fotografuoti). Daug mokinių dėmesio sulaukė ten stovėjusi kalėdinė eglė.                                                                                                                                                      

Taigi pilietiškumo pamoka kitoje erdvėje padėjo mokiniams geriau suprasti, kaip funkcionuoja mūsų valstybės valdžios aparatas, už ką yra atsakingi vieni ar kiti valstybės pareigūnai. 

Giena Kubiliūtė, istorijos mokytoja