« Atgal
2019-10-21
Projektas „Be a Change“

Spalio 7-14 dienomis Didždvario gimnazijos mokiniai: Otilija Norkutė, Austėja Valčiukaitė, Severinas Kvedaras, Liudas Norkevičius, vyko į Graikiją ir dalyvavo tęstiniame projekte „Be a change“. Dalyvių įspūdžiai: 

Austėja Valčiukaitė:
Kadangi projektas vyko Graikijoje, tad buvo puiki galimybė pažinti jos kultūrą. Džiaugiuosi, jog turėjome galimybę susitikti su draugais iš pirmos projekto dalies. Projektas man buvo itin naudingas: išmokau generuoti idėjas, patobulinau bendravimo anglų kalba gebėjimus, komandinio darbo įgūdžius, supratau, kaip svarbu, dirbant komandoje, pasiskirstyti darbais. Svarbiausia, kad projektas paskatino mane labiau puoselėti ekologišką gyvenimo būdą. 
 
Otilija Norkutė:
Projekto tema itin aktuali šiandien - žmogaus kova su visuotiniu klimato atšilimu. Projekto metu įgyta patirtis buvo didžiulė, nes sužinojau daug naujų dalykų apie ekologines problemas (nors ekologiškas gyvenimo būdas man pakankamai artimas). Didelį įspūdį paliko Salonikai, kuriuose lankėmės (tai antras pagal dydį Graikijos miestas, uostas prie Egėjo jūros).

Labai džiaugiuosi, kad važiavau į šį projektą, nes gautą informaciją galėsiu panaudoti ateityje, taip pat pabuvojau šalyje, kurią aplankyti norėjau jau seniai. Be to, susiradau naujų draugų, kurie jau dabar planuoja atvykti į Lietuvą. Ačiū gimnazijai už suteiktą galimybę tapti projekto dalimi! 

Liudas Norkevičius:
Buvo nuostabu vėl susitikti su savo užsieniečiais draugais! Buvau sužavėtas stulbinančiu Graikijos grožiu! Gaila, kad tai buvo paskutinė projekto dalis, pasiilgsiu kolektyvo ir visų veiklų...  Po šio projekto dar labiau pamilau Lietuvos gamtą, įvertinau švarą.
 
Severinas Kvedaras:
Pirmosios projekto dienos buvo skirtos susipažinimui, kitos dienos - temai įsigilinti. Buvo labai įdomu klausytis kitų nuomonių apie klimato kaitą, problemas. Be abejo, labai sužavėjo Koroia ežeras, kuriame gyvena per 350 gyvūnų rūšių, iš kurių daugelis yra įrašyti į Raudonąją knygą. Neįtikėtina - pamatėme flamingus!   Smagu buvo bendrauti su projekto dalyviais graikais, nesitikėjau, jog bus taip linksma.
 
Jurgita Dembinskienė, klasių kuratorė