« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2018-2019 m.m. renginiai »

Literatūrinė-muzikinė popietė „Rudens dienų žavesys“ – atsisveikinimas su rudeniu eilėmis

2018-12-14
Literatūrinė-muzikinė popietė „Rudens dienų žavesys“ – atsisveikinimas su rudeniu eilėmis
Besibaigiant rudeniui rusų kalbos mokytojai ir mokiniai pakvietė gimnazijos bendruomenę į literatūrinę-muzikinę popietę „Rudens dienų žavesys“, kurią vedė mokinės S. Bite (IA kl.) ir P. Jurevičiūtė (III kl.). Dauguma mano, kad ruduo – ateinančios tamsos, tylos ir liūdesio laikas, nes vasaros spalvos ir garsai negrįžtamai dingsta, tačiau ankstyvo rudens dienos turi ypatingo žavesio: auksu aprengti miškai, ryškiaspalvių lapų šokiai, soduose – antaninių obuolių kvapas, tiršti rūkai, pripildyti gervių klyksmo ir pirmosios šalnos ant rožių žiedlapių... Šis didysis gamtos virsmas, dvelkiantis liūdesiu ir džiaugsmu, meile ir vienatve, ilgesiu ir nusivylimu įkvėpė rusų klasikus: A. Puškiną, S. Jeseniną, I. Buniną, F. Tiutčevą, M. Cvetajevą, N. Nekrasovą, išlieti savo jausmus eilėmis. 
Būtent šių poetų eilės (gamtos ir meilės tematika) tapo tikrais literatūriniais šedevrais, nuskambėjo popietės metu: A. Puškino „Я помню чудное мгновение“, M. Cvetajevos „Мне нравится, что вы больны не мной“, I. Bunino „Осыпаются астры в саду“, F. Tiutčevo „Есть в осени первоначальной“... Klausytojai eiles išgirdo lietuvių ir rusų kalbomis bei susipažino su romantiškomis didžiųjų poetų meilės istorijomis, paskatinusiomis juos kurti (A. Puškino ir gražuolė A. Kern, M. Cvetajeva ir jos vyro S. Efronas, S. Jeseninas ir amerikietė šokėja A. Dunkan). 
Renginį papuošė besikeičiantys rudeniniai gamtos vaizdai ir mokinių atliekami romansai. Savo poetine kūryba nudžiugino ir IIs kl. mokinė K. Masandukaitė. Renginio pabaigoje visi popietės dalyviai buvo pakviesti prie arbatos puodelio pasidalinti renginio įspūdžiais ir nuotaikomis.
 
Jurgita Briedytė, rusų k. mokytoja