« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2019-2020 m.m. renginiai »

Septintoji vasaros anglų kalbos stovykla Didždvaryje

2019-07-16
Septintoji vasaros anglų kalbos stovykla Didždvaryje

Veikla Šiaulių Didždvario gimnazijoje nesibaigia net ir pasibaigus mokslo metams. Nuo liepos 1 iki 12 d. šurmuliavo jau tapusi tradicine, septintoji vasaros anglų kalbos stovykla.  Šiaulių Didždvario gimnazija ją organizuoja kartu su JAV WIESCO (Viskonsino švietimo, mokslo ir kultūros organizacija) fondu, stovykla iš dalies finansuojama Šiaulių miesto savivaldybės vaikų vasaros užimtumo programos „Vasariškas polėkis angliškai“ lėšomis. Šiemet stovyklavo apie 90 įvairaus amžiaus mokinių, o jų vadovai buvo 6 dėstytojai amerikiečiai ir 1 australė. Stovyklos veikla neįsivaizduojama  be savanorių, šiemet jų komandą sudarė amerikietis, australas, Europos solidarumo korpuso savanorės gruzinės ir vokietė bei 13 įvairių Lietuvos mokyklų mokinių, du Didždvario gimnazijos alumnai. Neįtikėtina, bet stovykla suburia tiek daug įvairių tautų, pomėgių ir amžiaus žmonių, kuriems kartu – labai smagu. Ši stovykla – tai būdas patobulinti anglų kalbą, mokytis per veiklas, žaidimus, pritaikyti kalbą įvairiose situacijose, tai galimybė sutikti įdomių žmonių, susirasti draugų, pažinti naują kultūrą, supažindinti su Lietuvos kultūra žmones iš kitų žemynų. 

Stovykloje savo vietą suranda įvairaus amžiaus ir anglų k. žinių lygio stovyklautojai. Įvairiais būdais mokomasi nedidelėse grupelėse, organizuojami konkursai ir šventės: Talentų šou, Lietuvos diena, JAV Nepriklausomybės diena, sporto varžybos ir kt.  Žaidimų, diskusijų, tiesiog bendravimo metu kalba išmokstama nejučia, be streso. Mokiniai susirenka iš įvairių mokyklų, net miestų, bendra veikla suartina, draugystė išlieka.

Stovyklai artėjant į pabaigą vieno iš stovyklautojo mama  parašė: „Nuoširdžiai dėkoju už stovyklą ir jos  turiningumą. Gera matyti, kai paaugliui norisi joje dalyvauti, kai keliasi anksti ir pats dviračiu lekia į ją, kai įspūdžius pasakojant žiba jo akys.“ Tai pats geriausias įvertinimas, kokio galima sulaukti.

Rūta Alminienė, anglų k. mokytoja, vasaros anglų k. stovyklos koordinatorė