« Atgal
2019-10-08
Solidarumo bėgimas 2019

Jau šeštąjį rudenį iš eilės šimtuose Lietuvos mokyklų dešimtys tūkstančių moksleivių bėga tam, kad pasaulį padarytų geresne vieta gyventi – visi kartu švenčia solidarumą ir renka paramą tiems, kam jos labiausiai reikia. Šiais metais organizacija „Gelbėkit vaikus“ vėl pakvietė Lietuvos mokyklas susiburti kilniam tikslui ir dalyvauti Solidarumo bėgime 2019.

Per penkerius Solidarumo bėgimo metus surinkta parama padėjo tūkstančiams Lietuvos vaikų 47 organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centruose visoje Lietuvoje bei sukūrė daug pozityvių pokyčių ir už Lietuvos ribų. Zambijos Chikabuke miestelio bendruomenė džiaugiasi įrengtu medicinos punktu, Mikutos kaimo mokyklos vaikai – mokykliniais reikmenimis, o Rusijos okupuotose Luhansko ir Donecko srityse gyvenantys Ukrainos vaikai saugiai žaidžia Lietuvos vaikų ir organizacijos „Gelbėkit vaikus“ pastangomis įrengtose žaidimų aikštelėse.

Šių metų bėgimo metu surinktos lėšos bus skirtos organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrus Lietuvoje lankančių vaikų gerovei užtikrinti bei padėti Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose gyvenantiems vaikams su negalia.

Solidarumo bėgimą jau keletą metų globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė, palaiko Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Ukrainos ambasada Lietuvoje.

Spalio 7 dieną didždvariečiai jau 6-ąjį kartą dalyvavo Solidarumo bėgimas. Šio unikalaus projekto metu, I-III klasių mokiniai susivieniję bendrai sportinei veiklai, padėjo vieni kitiems, ieškojo rėmėjų už nubėgtus solidarumo kilometrus. Solidarumo bėgimas vertingas ne tik dėl surinktų lėšų ir suteiktos pagalbos, bet ir tuo, kad skatinome mokinius būti geresniais, tolerantiškesniais ir mokėme padėti aplinkiniams.

Danguolė Naraveckienė, socialinė pedagogė

Nuotraukos: Sabina Alishova