« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2018-2019 m.m. renginiai »

STEAM robotika ir mobiliosios technologijos

Kovo 25–29 d. Didždvario gimnazijos mokytojai: IT mokytojas Marius Sketerskas, technologijų mokytojas Jolanas Baršauskas ir neformalaus ugdymo mokytoja Rasa Zvilnaitė, dalyvavo projekto „FabLab SchoolNet: STEAM education and learning by Robotics, 3D and Mobile technologies“, finansuojamo Erasmus+ programos lėšomis, trumpalaikiuose tarptautiniuose darbuotojų mokymuose, kurie vyko  Galati mieste, Rumunijoje.

Penkias dienas projekte dalyvaujančių šalių: Italijos, Graikijos, Rumunijos, Bulgarijos, Lietuvos, atstovai  „Dunarea de Jos” universitete gilinosi į STEAM ugdymo (tarpdalykinio, integruoto mokymo(is) svarbą, mokėsi kurti ir programuoti Lego Mindstorms ir mBot Ranger mokomuosius robotus konstruktorius. Surengta išvyka į „Dunarea de Jos” globojamą Pechea bendruomenės mokyklą, kurioje veikiantis robotikos klubas ne tik mokosi kurti robotus, bet ir dalyvauja tarptautinėse robotikos varžybose.

Galati vykusių mokymų tikslas – paruošti mokomosios robotikos kursą ir suplanuoti jo įgyvendinimą mokyklose, dalyvaujančiose projekte. Tai vienas iš etapų, kuriant FabLab mokyklų tinklą, orientuotą į STEAM ugdymą, formuoti į verslumą orientuotą požiūrį, įgūdžius ir žinias. Dvejus metus vyksiančio projekto tikslas ne tik išbandyti STEAM veiklas (robotiką, 3D, mobiliąsias technologijas) ugdymo procese, bet ir sukurti FabLab mokyklų tinklo platformą, online mokymus mokytojams.

Rasa Zvilnaitė, neformalaus ugdymo mokytoja