« Atgal
2019-03-12
Tiksliųjų mokslų savaitė

Kovo 12-15 d. gimnazijoje vyko „Tiksliųjų mokslų savaitės" renginiai.

MATEMATINĖS ORIENTAVIMOSI VARŽYBOS „SUSKAIČIUOK IR SURASK!“

Tiksliųjų mokslų savaitė gimnazijoje prasidėjo sportiškai: I kl. mokinių komandos varžėsi matematinėse orientavimosi varžybose „Skaičiuok ir surask“. Nors greičiausiai visas užduotis surado ir jas atliko IM kl. mokiniai, bet saldžiais prizais buvo apdovanotos visų klasių komandos.

Visą savaitę mokiniai varžėsi mintino skaičiavimo konkurse. Po konkurso finalo buvo išrinkti nugalėtojai: Gabrielė Mataitė (IG kl.), Dominykas Jankevičius (IM kl.), Medeinė Patkauskaitė (IIa kl.), Ostinas Mačiulis (III kl.), Rimantas Ernestas (IV kl.) ir Evaldas Grublys (IV kl.). Konkurse dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Geriausiai ir greičiausiai skaičiavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Audronė Saldauskienė, lietuvių kalbos mokytoja Vida Balčiūnienė bei etikos mokytoja Sigita Petrutienė.

Per matematikos pamokas mokiniai dalyvavo viktorinoje „Tiksliau ir greičiau“, protmūšyje „Tyrinėk. Atrask. Ieškok“, kūrė projektus „Įdomioji matematika“ ir „Matematika lietuvių ir užsienio kalbomis“, aktyviai dalyvavo integruotose pamokose: „Tekstinių uždavinių kūrimas, sprendimas ir iliustravimas teksto rengykle“, „Geometrinės figūros dailėje“.

Gimnazija, minėdama PI dieną (kovo 14-ąją), per ilgąją pertrauką kvepėjo mokinių keptais pyragais. Tą dieną pirmokai sugrįžo į savo progimnazijas  (Zoknių, Dainų, Salduvės, Medelyno, Jovaro bei Gegužių) ir mokiniams pristatė PI dieną, organizavo viktorinas ir vaišino  pyragais.

Kovo 15 d.  vyko tradicinė IT viktorina „IT žinovas“. Dalyviai, suvedę tinklalapyje quizizz.com organizatorių paskelbtą viktorinos kodą, varžėsi, kuris surinks daugiau taškų bei greičiau atsakys į organizatorių parengtą 21 klausimą. Geriausiųjų penketukas buvo apdovanotas prizais ir diplomais.

Rima Ernestienė, matematikos mokytoja