« Atgal
2016-04-22
CLIL

Balandžio 3-9 dienomis šeši Šiaulių Didždvario gimnazijos mokytojai, Vitalis Balsevičius, Rūta Alminienė, Kristina Muraškienė, Kristina Rimkuvienė, Aidas Bertulis, Sniegina Raubaitė, lankėsi Valensijoje (Ispanija), vykdydami programos Erasmus+ projektą „CLIL pamoka - galimybė tobulinti(s) dalykines ir užsienio kalbos kompetencijas“.

Mokytojai lankėsi mokymo centre FLORIDA, kuris jungia universitetą, vidurinę mokyklą, kalbų mokyklą ir profesinio rengimo studijas. Vidurinės mokyklos direktorius pristatė savo ugdymo įstaigą (organizacija FLORIDA veikia kooperatyvo principu, dauguma dėstytojų ir mokytojų yra ir jos savininkai), supažindino su ugdymo planu, ugdymo organizavimo tvarka; universiteto atstovė aprodė universitetą bei kalbų mokyklą, papasakojo apie turimas studijų programas. Labiausiai Didždvario mokytojus domino vidurinėje mokykloje įgyvendinamas IDUKM (CLIL) mokymas bei organizuojami ilgalaikiai, keletą dalykų integruojantys projektai. Stebėtos integruotos anglų k.-fizikos pamokas, užsiėmimai laboratorijoje, apžiūrėti mokinių parengti projektai, surengta projektų pristatymų video peržiūra.

Valensija - senas Ispanijos miestas, garsėjantis architektūros bei istorijos paminklais, todėl kultūrinė vizito programa taip pat buvo intensyvi. Mokytojai lankėsi ir mokymo centro FLORIDA filiale Valensijoje „Valencia Lab“. Geografijos ir biologijos mokytojai džiaugėsi galimybe susipažinti su augalijos bei gyvūnijos įvairove Albuferos nacionaliniame parke. Vienas įspūdingiausių vizitų milžiniškame modernaus menų ir mokslo komplekse: interaktyvios ekspozicijos mokslo muziejuje, rykliai, pingvinai,vėžliai, delfinų pasirodymai okeanografijos komplekse.

Visi projekte dalyvaujantys mokytojai teigia, kad vizitas buvo tikrai naudingas, patobulintos dalykinės kompetencijos, susipažinta su Ispanijos švietimo sistema, jos aktualijomis, CLIL pamokų organizavimo principais. Be to, pagilintos užsienio kalbų žinios -  ir ne tik anglų kalbos, išmokta ispaniškų frazių, nes vien mokant anglų kalbą Ispanijoje išsiversti sunku.

Kitas projekto etapas - ispanų mokytojo vizitas Didždvario gimnazijoje, per kurį gimnazijos mokytojai supažindins jį su Šiauliais ir Didždvario gimnazija, rodys integruotas anglų kalbos ir savo dalykų pamokas, dalinsis patirtimi organizuojant popamokines veiklas.

Užsienio kalbų skyriaus vedėja Rūta Alminienė