« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2019-2020 m.m. renginiai »

STE(A)M konferencija VGTU inžinerijos licėjuje

2020-01-22
STE(A)M konferencija VGTU inžinerijos licėjuje

Besidominčius STE(A)M ugdymosi realijomis VGTU inžinerijos licėjus sausio 17 d. pakvietė į respublikinę mokytojų metodinę konferenciją „STE(A)M modelis Lietuvos švietime: ar tikrai viskas taip paprasta?“. Kadangi vienas iš gimnazijos veiklos uždavinių yra STE(A)M mokslams palankios kultūros puoselėjimas, į konferenciją vyko ir mūsų gimnazijos atstovai: direktorius Vitalis Balsevičius, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Romualda Pupinytė, biologijos mokytoja Danguolė Vaičekauskienė ir anglų k. mokytoja Daiva Oss.

Licėjaus vadovai pristatė STEAM centro vykdomų veiklų koncepciją, STEAM School Label mokyklų įsivertinimo kriterijų ypatumus bei reikšmę siekiant įgyvendinti STE(A)M modelį mokykloje ir įsivertinti vykdomą STE(A)M veiklų kokybę. Konferencijos dalyviai turėjo galimybę praktiškai išbandyti STEAM School Label portalą (mūsų gimnazija 2019 m. šiame portale jau yra įsivertinusi STEAM gimnazijos veiklą ir gavusi ženklą „Pradedantieji“). Kad STEAM yra ugdymas, kuriame formuluojama gamtamokslinė ar technologinė problema, sprendžiama tarpdisciplininių tyrinėjimų ar modeliavimo būdu mokiniams bendradarbiaujant tarpusavyje, sutiko visi konferencijos dalyviai. O VGTU inžinerijos licėjaus mokytojai tai įrodė pristatydami įvairių dalykų integruotas pamokas. 

Vilniaus universiteto prof. habil. dr.  Vilija Targamadzė dalyvius paragino sukurti STEAM ugdymo sampratą Lietuvoje.

Mūsų gimnazijos komandos dalyvavimas konferencijoje leido pasitikrinti ir įsitikinti, kad STEAM veiklą vykdome tinkama kryptimi.


Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Romualda Pupinytė