« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2019-2020 m.m. renginiai »

Vokiečių kalbos savaitė „Ö kaip vokiškai?“

2019-10-14
Vokiečių kalbos savaitė „Ö kaip vokiškai?“

Spalio 14–18 dienomis vyko jau tradicinė (ketvirtą kartą) vokiečių kalbos savaitė, kurią  inicijuoja Vokietijos Federacinės respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe institutas Vilniuje, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba, Vokietijos akademinių mainų tarnyba, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai.

Didždvario gimnazijoje  organizuoti renginiai kvietė  praplėsti savo žinias apie visas vokiškai kalbančias šalis, paskanauti tradicinių patiekalų arba tiesiog švęsti. Visą savaitę mokytojai, mokiniai turėjo galimybę, skaitydami mokyklos TV pateiktą informaciją,  virtualiai nusikelti į Vokietiją, susipažinti su jos kultūros ypatumais. O įgytas žinias mokytojai pademonstravo abiturientų parengtoje viktorinoje, kurios užduotys skatino diskusijas, o giedamas vokiečių k. savaitės „himnas“ „Ja, ich kann“ kėlė geras emocijas.  Streuselkuchen ir pienu balinta kava ... ir nelieka abejingų. Po pamokų vyresniųjų klasių mokiniai skubėjo pamatyti vokiečių rašytojo Theodor Storm spektaklį „Der Schimmerreiter“, vykusį J. Janonio gimnazijoje.

Bendravimas. Bendradarbiavimas. Bendrystė. Svarbiausi dalykai, kuriuos stiprinome ir puoselėjome tą savaitę vykusiose netradicinėse pamokose: vyresniųjų klasių mokiniai vedė pamokas Dainų progimnazijos (socialiniai partneriai) 6–7 kl. mokiniams, didždvariečiams  (I–II kl. ) apie save, Austriją, jos švietimo sistemą, įžymius žmones, įpročius pasakojo ir kvietė diskutuoti gimnazijoje savanoriaujantis Dave Kock (Österreich). Labiausiai mokinius stebino Knigge Regeln (Elgesio taisyklės), tvarka Austrijos mokyklose, tai, kad jau po 11 val. sveikinamasi „Mahlzeit!“ („Skanaus!“).

Vokiečių k. savaitę užbaigėme kino ir kultūros popiete. Kaip sėkmingai atlikti vasaros praktiką Google firmoje? „Mąstyk pozityviai, žiūrėk į ateitį“ – tokia pagrindinė žiūrėto filmo „Practi.com“  mintis. Tik ar to pakanka?

Taigi, didelis DANKE savanoriui Dave Kock ir visiems mokiniams, mokytojams, aktyviai įsijungusiems į savaitės „Ö kaip vokiškai?“ renginių organizavimą, pamokų vedimą ir dalyvavimą.

Daiva Staniulytė, vokiečių k. mokytoja