« Atgal
Titulinis » Administracinė informacija » Projektai » Įvykdyti projektai » 2015 m. »

Wherever You Go, Social Media Will Follow

Erasmus + programos Asmenų mobilumas jaunimo reikalų srityje projektas “Wherever You Go, Social Media Will Follow“ - tai jaunimo mainų projektas, kuris vyko 2015 m. balandžio 17-26 d. Hatay (Turkija). Projekte dalyvavo 6 gimnazijos mokiniai ir kuratorė Julija Muningienė.

   

Balandžio 17-28 dienomis Šiaulių Didždvario gimnazijos mokinių komanda, lydima klasių kuratorės Julijos Munin-gienės, dalyvavo jaunimo mainuose „Wherever you go, social media will follow you”, kurie vyko Turkijoje, Hata-jaus provincijoje. Mainai skirti gilinti žinias apie socialinius tinklus, jų vaidmenį įvairių šalių jaunimo gyvenime, valsty-binę politiką apibrėžiančią soc. tinklų  veiklą bei jaunų žmo-nių priklausomybę nuo jų.

Be Lietuvos komandos, projekte dalyvavo jaunuoliai iš dar 4 šalių: Turkijos, Makedonijos, Kroatijos bei Vokietijos. Mainų dalyviai turėjo galimybę ne tik aptarti socialinių tinklų temą, bet ir susipažinti su turkų kultūra. Nacionalinė virtuvė, ekskursijos po žymiausias vietas, pasakojamos is-torijos apie turkų kultūrą, papročius, tradicijas leido susidaryti nuomonę ne tik apie šalį, bet ir apie jos žmones. Taip pat pristatėme ir savo šalį, lietuvių pasaulėžiūrą, kultūrą, o 5 šalių sušoktas trankusis lietuvių liaudies šokis „Transveras” puikiai tiko projekto uždarymui – sustabdė gatvės eismą Arsuz miesto centre bei prikaustė praeivių dėmesį.

Mokiniai iš projekto grįžo pasisėmę naujų idėjų, pozityvios energijos bei išmokę begalę gyvenimo pamokų, kurių neiš-mokstama mokyklos suole. Kuratorė J.Muningienė, kalbėdama apie jaunimo mainų svarbą, sakė: „Tokiuose tarptautiniuose projektuose jaunų žmonių kompetencijos tobulinamos taikant neformaliojo ugdymo metodus: dirbant grupėse, kūrybinėse dirbtuvėse, taikant vaidmenų žaidimus ar simuliacijas. Tai yra neįkainojama patirtis bet kuriam jaunuoliui. Tokie mainai padeda įgyti pasitikėjimo savimi, įtvirtinti anglų kalbos žinias, pažinti kitos šalies kultūrą bei susirasti daug naujų ir įdomių draugų. Didždvariečiai šiame projekte pasirodė puikiai, šauniai atstovavo savo šaliai, buvo aktyvūs visose projekto veiklose. Labai didžiuojuosi, kad turiu tokius šaunius auklėtinius.“

Tik tokio projekto dėka skirtingi žmonės iš įvairių pasaulio kampelių galėjo vieni su kitais pasidalinti neįkainojamais dalykais: savo patirtimi, idėjomis ir darbais.