« Atgal
Titulinis » Struktūra ir kontaktai » Apie gimnaziją » Gimnazijos garbė »

Miesto garbės piliečiai

 

Šiaulių Didždvario gimnazijos ir Jovaro progimnazijos vaikų ir jaunimo tautinių šokių kolektyvo „Šėltinis“ vadovai Violeta ir Romualdas Laugaliai  2017 metais tapo naujaisiais Šiaulių miesto garbės piliečiais. Miesto meras Artūras Visockas įteikė 35 rožių puokštę – po žiedą už kiekvienus aktyvios veiklos metus Šiaulių miestui.

Choreografijos mokytojai ekspertai kolektyvui vadovauja nuo jo įsikūrimo, 1981 metų. 1983 m.  R. Laugalio iniciatyva Didždvario gimnazijoje suburta pirmoji choreografinė klasė Lietuvoje. Į gyvenimą išleistos 24 „Šėltinio“ abiturientų laidos. „Šėltinis“ reprezentuoja ne tik Šiaulius, bet ir Lietuvą užsienio festivaliuose ir konkursuose, respublikinėse Dainų šventėse tai gausiausiai dalyvaujantis kolektyvas.

 

Nuopelnai:

Nuo 1985 m.  dalyvauta visose respublikinėse Dainų ir šokių šventėse, respublikinėse moksleivių Dainų šventėse, Pasaulio lietuvių dainų šventėse.

Nuo  1992 m. dalyvauta tarptautiniuose muzikos ir šokių festivaliuose Olandijoje, Danijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Švedijoje, Italijoje (ir Silicilijoje bei Sardinijoje), Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje, Makedonijoje, Turkijoje, Portugalijoje, Bulgarijoje,

2004, 2005, 2006 m. suorganizuoti ir įgyvendinti Respublikiniai gimnazijų tautinių šokių festivaliai „Jaunimėlin“.

2000 m. Maskvoje, tarptautiniame šokių konkurse „Draugystės ratelis“, „Šėltinis“ laimėjo laureato vardą.

2001 m. Italijoje, tarptautiniame muzikos ir šokių konkurse „Fivizzano“, „Šėltinis“ laimėjo „Grand Prix“.

2003 m. Italijoje, tarptautiniame muzikos ir šokių konkurse „Fivizzano“, „Šėltinis“ laimėjo II vietą.

2005 m. Turkijoje, tarptautiniame vaikų tautinių šokių festivalyje „Vaikai už taiką pasaulyje“, „Šėltinis“ apdovanotas specialiu prizu.

2007 m. Šiaulių apskrities viršininko Garbės ženklas „Už nuopelnus Šiaulių apskričiai“.

2008 m. ansambliui „Šėltinis“ suteikta nominacija „Geriausias vaikų ir jaunimo šokių kolektyvas. 2008 m. įteikta „Aukso paukštė“.

2009 m. Ispanijoje, tarptautiniame muzikos, dainos ir šokio konkurse – festivalyje „Festival Internacional de Música de Cantonigròs“, „Šėltinio“ šokėjai laimėjo II vietą.

2012 m. – Šiaulių Jovaro progimnazijos vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansambliui „Šėltinis“ suteikta I meninio pajėgumo kategorija.

2012 m. balandžio mėnesį, tarptautiniame konkurse „Žemė – mūsų bendri namai“, kuris vyko Rusijoje, Jekaterinburgo mieste, mažieji „Šėltinio“ šokėjai laimėjo pirmojo laipsnio diplomą ir I vietą.