« Atgal
Titulinis » Naujienos »

Svečiuose „FabLab Kaunas“

2020-09-15
 Svečiuose „FabLab Kaunas“

Antradienį, rugsėjo 15 d., gimnazijos aktų salėje laikinai įsikūrė Kauno technologijos universiteto „FabLab“ inžinerinės kūrybinės dirbtuvės. „FabLab“ (angl. Fabrication Laboratory) – tai  laboratorija su įrengtomis dirbtuvėmis, kurios leidžia technologines idėjas paversti realybe. 

KTU atstovų vadovaujami mokiniai mokėsi elektronikos komponentų litavimo subtilybių. Kiekvienas dalyvaujantis kūrybinės inžinerijos dirbtuvėse pagal pateiktą schemą litavo mirksiuką „Elektroninis zuikutis“. Daugelis mokinių pirmą kartą gyvenime savo rankose laikė lituoklį ir iš įvairių komponentų litavo prie plokštės.  Šaunuoliai IG kl. mokiniai! Vieni kitiems padedami jie pasigamino ir į namus išsinešė savo pačių rankomis sulituotą mirksintį zuikutį. Tai edukacinė priemonė, padėjusi mokiniams suprasti elektronikos veikimo principus, praktiškai išbandyti lituoklį.

Mokinių praktinių ir eksperimentinių įgūdžių ugdymas per gamtos mokslų pamokos yra viena iš gimnazijos STEAM mokslams palankios kultūros puoselėjimo krypčių. Šis renginys – respublikinio mokslo festivalio „Erdvėlaivis žemė“ programos dalis.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Romualda Pupinytė