« Atgal
Titulinis » Naujienos »

Pilietiškumo pamoka Lietuvos respublikos prezidentūroje ir Valstybės pažinimo centre

2020-09-29
Pilietiškumo pamoka Lietuvos respublikos prezidentūroje ir Valstybės pažinimo centre

Rugsėjo 26 d. IP kl. gimnazistai dalyvavo tradicinėje edukacinėje išvykoje į Lietuvos Respublikos prezidentūrą ir Valstybės pažinimo centrą. 

Apie išvyką geriausiai gali pasakyti patys mokiniai: Paulina, Gabrielė, Viltė, Kamilė, Gintaras teigė, kad jiems Prezidentūroje itin patiko apžiūrėti prezidentų gautas dovanas ir vaikštinėti po prezidentūros Baltąją salę, kuri jau buvo papuošta Prancūzijos valstybės simbolika, juk kitą savaitę čia įvyks Lietuvos ir Prancūzijos prezidentų susitikimas. Emilis, Gabija, Aistė, Žygimantas, Karolis, Džiugas tikino, kad  Prezidentūroje buvo tikrai įdomu, čia būdami jie daugiau sužinojo apie  prezidento darbo subtilybes.  Laurai ir Saulei patiko Prezidentūroje eksponuojami  Lietuvos valstybiniai apdovanojimai. 

Augustė tvirtino, kad jai patiko Valstybės  pažinimo centras, nes  čia būdama ji sužinojo apie savo gimtojo miesto Kuršėnų garsius žmones. Mildai, Vestai, Tautei patiko centro modernumas, juk taip pateiktos istorijos mokytis daug  patraukliau. 

Brigita teigė, kad jai labiausiai įsiminė vaizdas nuo Trijų kryžių kalno, ant kurio ji dar niekada nebuvo užlipusi. Mokiniai džiaugėsi, kad turėjo laiko pasivaikščioti: jie savarankiškai aplankė Katedrą, kurioje keli iš jų buvo pirmąkart, užlipo ant Gedimino kalno ir pasigrožėjo Vilniaus panorama, vaikštinėdami po senamiestį, žavėjosi jo architektūra ir čia tvyrančia atmosfera.

Giena Kubiliūtė, istorijos mokytoja