« Atgal
Titulinis » Naujienos »

Edukacinė išvyka „Ar Telšiai – antroji Roma?“

2020-10-05
Edukacinė išvyka „Ar Telšiai – antroji Roma?“

Saulėtą šeštadienio rytą (rugsėjo 26 d.) mes, IS kl. mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos Vidos Balčiūnienės ir istorijos mokytojos Valdos Kizevičiūtės, traukiniu pasiekėme Žemaitijos sostinę Telšius. Ar žinojote, kad Telšiai lyginami su Italijos sostine Roma? Ne?  Juk abu miestai stovi ant septynių kalvų ir juos sieja panašios legendos: Romos simbolis –  vilkė, o Telšių – meška.

Prieš susitikdami su gidu gražioje ežero pakrantėje žaidėme žaidimą, kuris padėjo dar geriau pažinti vienas kitą, apsilankėme ir garsiojoje „Džiugo“ kavinėje paskanauti gardumynų.

Žemaičių kultūros draugijos Telšių skyriaus pirmininkas Andrius Dacius buvo mūsų ekskursijos gidas. Jis supažindino mus su miesto istorija, parodė svarbiausius miesto objektus (Šv. Antano Paduviečio katedrą, skulptūras: „Meškos pėda“, „Žemaitijos gaublys“, „Žemaitijos legendos“ ir kt.). Atsisveikinę  su gidu,  stabtelėjome prie paminklo Durbės mūšiui atminti, kur klasės draugas Matas Gabriūnas papasakojo įdomių istorinių faktų. Po to ekskursiją tęsėme susiskirstę į grupes: turėjome surasti kuo daugiau meškų, prie jų nusifotografuoti. Buvo labai smagu dirbti grupėse. Po smagių meškų paieškų papietavę susėdome pavėsyje  ir pristatėme namų darbus (pasakojome legendas), reflektavome dienos įvykius („Telšiai itin tvarkingas ir gražus miestas“, „Gidas labai išraiškingai ir originaliai pristatė šį seną miestą“, „Labai patiko kelionė, smagiai, įdomiai ir naudingai praleidome laiką“).

Į Šiaulius grįžome vėl traukiniu (kai kas vyko traukiniu pirmą kartą :) ), šiek tiek pavargę, bet laimingi, sužinoję daug įdomių dalykų, išgirdę žemaičių tarmę  ir smagųjį gido „lekam toliau“.

Gustė Kriaučiūnaitė, IS kl. mokinė