« Atgal
Titulinis » Naujienos »

„Pasimatuok sąžinės drabužį”

2020-09-15
„Pasimatuok sąžinės drabužį”

Rugsėjo 15 d. gimnazijos skaitykloje IIM klasės mokiniams vyko paskaita „Pasimatuok sąžinės drabužį“.  Renginį vedė Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos lektorės: Eglė Ozolinčiūtė ir Kristina Senkuvienė. Paskaitos pradžioje lektorės mokinių klausinėjo apie sąžiningumą mokyklos aplinkoje, pristatė akademinio nesąžiningumo formas, akcentavo, kokių principų reikia laikytis, kad to būtų išvengta. Kartu su mokiniais diskutavo apie tai, ką reikėtų daryti, jei pastebi nesąžiningą elgesį pamokoje, kokios gali būti nesąžiningo elgesio pasekmės. Mokiniai aktyviai dalijosi savo įžvalgomis. 

Suskirstę į keturias komandas, jie kūrė plakatą „Pasimatuok sąžinės drabužį“, kuriame reikėjo pavaizduoti, kaip grupė supranta „sąžinės drabužį“, svarstė, kas jį gali įplėšti ir ką daryti jam įplyšus. Kilusias idėjas mokiniai perteikė piešiniais bei užrašė savo mintis, kurias vėliau pristatė bendraklasiams. Pristatymuose kalbėta apie tai, kaip atpažinti nesąžiningas situacijas, pasiūlė įvairių problemų sprendimų būdų. 

Antroje paskaitos dalyje lektorės gimnazistams išsamiai pristatė citavimo taisykles, pateikė citavimo pavyzdžių. Manome, kad paskaita buvo unikali patirtis kiekvienam ten dalyvavusiam mokiniui.

Ieva Kontrimaitė ir Kamilė Ščiukaitė, IIM kl. mokinės